Bezpieczne ferie z Policją i Ochotniczą Strażą Pożarną - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z Policją i Ochotniczą Strażą Pożarną

Data publikacji 31.01.2012

W ramach działań bezpieczne ferie augustowscy policjanci, wspólnie z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Augustowie zaprezentowali dzieciom pokaz ratownictwa lodowego. Podczas spotkania mundurowi przestrzegali najmłodszych przed samodzielnym wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

W ramach realizacji działań profilaktycznych „Bezpieczne Ferie” augustowscy policjanci wspólnie z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów – Lipowiec zaprezentowali sposób współdziałania służb ratunkowych podczas ratowania osób pod którymi załamał się lód. Na prezentację, nad rzekę Netta przybyły dzieci spędzające okres zimowych ferii w Zespole Szkół Społecznych w Augustowie. Uczestnicy spotkania zapoznali się z podstawowym sprzętem ratunkowym oraz mogli poćwiczyć rzucanie rzutką ratunkową. W kolejnej części spotkania strażacy ochotnicy przedstawiali sposoby samodzielnego wydostania się z przerębli oraz przy wykorzystaniu tzw. kolców lodowych. Następnie odbył się pokaz współdziałania Policji i OSP podczas ratowania tonących. Funkcjonariusze wspólnie z druhami prezentowali sposoby ratowania osób z wykorzystaniem rzutki ratunkowej, koła ratunkowego oraz deski lodowej. Obecni na miejscu policjanci posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ratownictwa lodowego przestrzegali słuchaczy przed samodzielnym wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.   

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl