Działania „Błysk” na augustowskich drogach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Błysk” na augustowskich drogach

Data publikacji 02.02.2012

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci augustowskiej drogówki prowadzą na terenie miasta działania „Błysk”. Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa osób szczególnie narażona w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. W celu ograniczenia liczby wypadków z ich udziałem, policjanci augustowskiej drogówki, w okresie jesienno – zimowym, prowadzą działania „Błysk”. Polegają one na ustawieniu w wyznaczonych godzinach, na wybranych przejściach dla pieszych, oznakowanego policyjnego radiowozu z włączonymi światłami błyskowymi oraz nadzorowaniu przez mundurowych ruchu pieszych i kierowców w tych miejscach. Niebieskie światła oraz stojący obok policjanci powodują, że kierowcy jadą wolniej i rozważniej, a co za tym idzie bezpieczniej. Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych, policjanci z Augustowa zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone cyklicznie.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl