Zatrzymani sprawcy kradzieży pieniędzy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy kradzieży pieniędzy

Data publikacji 16.12.2014

Augustowscy policjanci zatrzymali dwoje sprawców kradzieży i odzyskali skradzione pieniądze. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, przyznali się do kradzieży i dobrowolnie poddali się karze.

Augustowscy policjanci zatrzymali dwoje sprawców kradzieży oraz odzyskali skradzione pieniądze. Funkcjonariusze ustalili, że 51–letnia kobieta i o rok od niej starszy mężczyzna dokonali kradzieży pieniędzy z dwóch domów. Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie gminy Augustów, gdzie z mieszkania 92-letniej kobiety złodzieje ukradli 1000 złotych, a do drugiego na terenie gminy Bargłów Kościelny – tam okradziona została 78-latka, która straciła 560 złotych. Z ustaleń mundurowych wynikało, że w obydwu przypadkach metoda działania sprawców była taka sama. Wchodzili oni do domów pod pretekstem sprzedaży koców, bądź kupna staroci. Będąc już w mieszkaniu jedna osoba odwracała uwagę domowników, a druga dokonywała kradzieży. Oba zdarzenia miały miejsce w niedzielę. Tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawców. Wczoraj złodzieje usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i dobrowolnie poddali się karze. Odzyskane pieniądze policjanci zwrócili właścicielom.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl