Jak poznać wolontariusza WOŚP? - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jak poznać wolontariusza WOŚP?

Data publikacji 07.01.2015

W najbliższą niedzielę (11.01.2015 r.) odbędzie się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku wolontariusze wyposażeni w czerwone serduszka, specjalne puszki i identyfikatory będą zbierać pieniądze.

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka – naklejki, drugi wolontariusz i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Każdy wolontariusz musi posiadać imienny identyfikator ze zdjęciem, numerem zbiórki. Identyfikator musi mieć „serduszkową” pieczątkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w kolorze czerwonym, nałożoną w dolnym prawym rogu zdjęcia wolontariusza, a obok musi być umieszczony hologram w kształcie serca oraz kod QR kierujący do strony WOŚP. Każdy identyfikator musi być zalaminowany. Wolontariusze muszą nosić identyfikatory w widocznych miejscach. Warto też przyjrzeć się obrazowi puszki, którą będzie miał kwestujący. Co ważne - puszka musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. W jej górnej części przy otworze powinien znajdować się numer kwestującego, ten sam, co na identyfikatorze. Jeżeli ktokolwiek zauważy, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką prosimy o kontakt pod numer telefonu alarmowego Policji - 997, lub zgłoszenie tego faktu najbliższemu patrolowi Policji.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl