Działania „Błysk” na augustowskich drogach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Błysk” na augustowskich drogach

Data publikacji 16.01.2015

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, augustowscy policjanci prowadzą na terenie miasta działania „Błysk”. Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa osób szczególnie narażona na obrażenia ciała w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. W celu ograniczenia liczby wypadków z udziałem pieszych, augustowscy policjanci w okresie jesienno – zimowym, prowadzą działania „Błysk”. Działania prowadzone są podczas popołudniowej szarówki, przy przejściach dla pieszych na głównych ciągach komunikacyjnych w mieście. Obecność „błyskających” światłami policyjnych radiowozów ma za zadanie zwrócić uwagę kierujących na dokładne obserwowanie drogi, a wśród pieszych wzmóc zachowanie ostrożności, między innymi przy przechodzeniu przez jezdnię. Funkcjonariuszy można spotkać przy przejściach dla pieszych na ulicy 29 – go Listopada, Brzostowskiego i Chreptowicza.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl