Szybki i nietrzeźwy kierowca ciężarówki - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybki i nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Data publikacji 20.01.2015

Policjanci z drogówki zatrzymali koło Sztabina 41-latka kierującego ciężarowym manem za przekroczenie dozwolonej prędkości. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna, obywatel Białorusi, jest nietrzeźwy – miał ponad 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Augustowski sąd w trybie przyspieszonym ukarał mężczyznę karą 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, dwuletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz grzywną.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w minioną niedzielę około godziny 11.10 na drodze krajowej nr 8 niedaleko Sztabina zatrzymali do kontroli kierującego ciężarowym manem z naczepą. Powodem było przekroczenie prędkości o 17 km/h. W trakcie kontroli okazało się,  że kierowca – 41-letni obywatel Białorusi – jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj augustowski sąd na rozprawie w trybie przyspieszonym ukarał 41-latka za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości karą ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i grzywną w wysokości 500 złotych orzekając dodatkowo dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto za wykroczenie polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości sąd wymierzył kierowcy mana osobną karę grzywny w wysokości 500 złotych.
 
*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl