Trwają działania Nie bądźmy obojętni! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania Nie bądźmy obojętni!

Data publikacji 25.01.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wspólnie z Pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Strażnikami Miejskimi sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne oraz niezaradne życiowo.

W minionym tygodniu augustowscy Policjanci wspólnie z Pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie sprawdzali miejsca przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. W czasie działań kontrolujący sprawdzili opuszczone budynki, ogródki działkowe, pomieszczenia piwniczne, klatki schodowe i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Współdziałający wizytowali również osoby korzystające z pomocy społecznej i sprawdzali ich warunki lokalowe. Podczas wizyt odwiedzający informowali podopiecznych o miejscach, w których można uzyskać pomoc, a funkcjonariusze wręczali im etui z numerem bezpłatnej infolinii, pod którym można uzyskać informacje o miejscach noclegowych i jadłodajniach na terenie województwa podlaskiego.

Policjanci apelują o właściwą reakcję w stosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i potrzebujących pomocy. Jeżeli macie państwo informacje o miejscach przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu, bądź widzicie taką osobę na ulicy nie przechodźcie obojętnie. Wystarczy telefon pod numer alarmowy 112, 997, lub 999. Możemy też skontaktować się   z Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku dzwoniąc pod bezpłatny nr telefonu – 800 444 989. Jeden telefon może uratować ludzkie życie.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl