Spowodował kolizję i odjechał - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję i odjechał

Data publikacji 28.01.2015

Służba dyżurna Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymała kierowcę golfa, który spowodował kolizję drogową i uciekał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Dzisiaj rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o kolizji drogowej. Zdarzenie zaistniało na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Netta Druga. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że jadący w kierunku Augustowa obywatel Litwy wyprzedzał samochód ciężarowy. W czasie tego manewru 61–letni kierowca golfa zajechał drogę jadącej z przeciwnej strony mieszkance województwa śląskiego, która w celu uniknięcia zderzenia czołowego zjechała do przydrożnego rowu. Tam jej renault uderzył w przepust drogowy, po czym przewrócił się na bok. Jadąca clio 30–latka szczęśliwie nie doznała obrażeń ciała. Kierowca golfa oddalił się z miejsca zdarzenia i jechał w kierunku Augustowa. Z informacji posiadanych przez dyżurnego wynikało, że sprawca kolizji będzie przejeżdżał obok budynku komendy. Funkcjonariusze, którzy właśnie przekazywali służbę dyżurną kolejnej zmianie wybiegli przed budynek jednostki i zatrzymali kierowcę golfa. Obywatel Litwy stracił prawo jazdy za pokwitowaniem a o jego dalszych losach zadecyduje teraz sąd.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl