Starsza kobieta trafiła do szpitala - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Starsza kobieta trafiła do szpitala

Data publikacji 03.02.2015

Będący w czasie wolnym od służby dzielnicowy otrzymał sygnał o mieszkance gminy Augustów, która może potrzebować pomocy. Funkcjonariusz powiadomił instytucje pomocowe oraz Policję. Okazało się, że 87 – letnia kobieta wymaga opieki lekarskiej.

Wczoraj przed południem dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał sygnał o mieszkającej w gminie Augustów starszej kobiecie. Ustalenia dzielnicowego wskazywały, że staruszce mogło stać się coś złego, ponieważ od dłuższego czasu nie była widziana w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz przekazał informację Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Augustowie oraz dyżurnemu Policji. Funkcjonariusze wspólnie z pracownicami GOPS-u pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali skrajnie wycieńczoną i odwodnioną 87 – letnią kobietę. Policjanci wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, która przetransportowała staruszkę do szpitala.

Policjanci w apelują o właściwą reakcję w stosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu, osób starszych, bądź niezaradnych życiowo. Wystarczy telefon pod numer alarmowy 112, 997, lub 999. Możemy też skontaktować się   z Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku dzwoniąc pod bezpłatny nr telefonu – 800 444 989. Jeden telefon może uratować ludzkie życie.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl