Kradł paliwo i wpadł - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł paliwo i wpadł

Data publikacji 02.03.2012

Augustowscy policjanci zatrzymali 20 – letniego mieszkańca miasta usiłującego ukraść paliwo. Okazało się, że mężczyzna i jego dwaj koledzy mają na swoim koncie jeszcze inne kradzieże.

W nocy z 22/23 lutego augustowscy policjanci zostali powiadomieni o mężczyźnie, który prawdopodobnie usiłuje dokonać kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw w mieście. Z treści zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna próbował wlać do kanistra paliwo, lecz został spłoszony przez pracowników stacji i uciekł. Patrolujący okolicę policjanci kilka ulic dalej zatrzymali mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi sprawcy. Podczas rozmowy 20 – letni augustowianin, przyznał się do nieudanej próby kradzieży oraz wskazał policjantom miejsce w którym zdążył już ukryć kanister. W trakcie dalszych czynności okazało się, że ten sam mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł w taki sposób ponad 20 litrów paliwa z tej samej stacji paliw. Kolejne ustalenia policjantów wskazały, że na początku lutego, 20 – latek wspólnie z dwoma kolegami, dokonali kradzieży 250 litrów oleju napędowego z ciężarówek zaparkowanych na terenie jednego z przedsiębiorstw. Trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl