Wypadek z promilami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z promilami

Data publikacji 12.03.2012

Czteroosobowa rodzina, w tym dwoje małych dzieci trafiło do szpitala po uderzeniu osobówki w drzewo. Okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest pijany. Wcześniej 39-latek stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. W aucie nikt nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, zaś dzieci przewożone były bez fotelików ochronnych.

Wczoraj, o godzinie 12.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Cisów na prostym odcinku drogi gruntowej prowadzącej do miejscowości Długie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Długiego, 39–letni kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna podróżował z żoną oraz dwójką małych dzieci w wieku 2,5 lat i sześciu miesięcy. Cała czwórka doznała urazów głowy oraz ogólnych potłuczeń ciała. Najbardziej ucierpiało jednak najmłodsze z dzieci, które doznało także urazu brzucha. Dzieci zostały przewiezione na oddział chirurgii dziecięcej suwalskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca eskorta jest pijany. Urządzenie wskazało blisko 2,4 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się także, że 39–latek ma już zatrzymane prawo jazdy właśnie za jazdę po alkoholu. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że dorośli pasażerowie jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, zaś dzieci przewożone były bez fotelików ochronnych. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl