Śmiertelne potrącenie rowerzysty - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Data publikacji 26.03.2015

Na ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Po zdarzeniu kierowca samochodu odjechał z miejsca wypadku. W związku ze sprawą mundurowi zatrzymali trzy osoby oraz zabezpieczyli auto biorące udział w zdarzeniu. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia oraz osobę, która kierowała autem.

Wczoraj przed godziną 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło na ulicy Rajgrodzkiej. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że jadący w stronę miejscowości Janówka kierowca samochodu osobowego, potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. 48-letni kierujący jednośladem zginął na miejscu. Rower był oświetlony prawidłowo, a ponadto jego kierowca miał na ubraniu elementy odblaskowe. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Nieopodal miejsca wypadku mundurowi odnaleźli tablicę rejestracyjną. Dalsze ustalenia doprowadziły ich na posesję, gdzie stał rozbity opel astra, do którego był przypisany znaleziony numer rejestracyjny. Na miejscu zastali 47 – letniego właściciela auta oraz jego 20 – letniego syna, który prawdopodobnie kierował autem. Funkcjonariusze ustalili jeszcze, że kilkadziesiąt minut przed zdarzeniem  pasażerem auta mógł być 19 – letni kolega syna. Wszystkie osoby poddano badaniu na zawartość alkoholu, w wyniku którego okazało się, że 47-latek miał promil, a 19–latek niespełna pół promila alkoholu w organizmie, natomiast 20–letni syn właściciela auta był trzeźwy. Augustowscy policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz osobę, która siedziała za kierownicą opla w chwili wypadku.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl