Z wizytą u przedszkolaków - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 22.04.2015

W ramach działań profilaktycznych, augustowscy policjanci spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Nowince. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie oraz czytali książki w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Augustowscy policjanci skorzystali z zaproszenia dzieci z oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Nowince. Podczas wizyty mundurowi zaprezentowali najmłodszym podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta oraz opowiadali o swoim zawodzie. Kolejną część spotkania mundurowi poświęcili tematyce związanej z bezpieczeństwem najmłodszych w ruchu drogowym. Najmłodsi ćwiczyli także pozycję żółwia, którą stosuje się w razie ataku groźnego psa, a także dowiedziały się w jaki sposób postępować w przypadku kontaktu z osobą obcą. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” mundurowi czytali najmłodszym książkę opowiadającą o pracy policjanta.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl