Trzy osoby zatrzymane - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby zatrzymane

Data publikacji 05.06.2015

Trzy osoby zatrzymane po wspólnej akcji funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. Mundurowi na terenie posesji należącej do jednej z nich znaleźli między innymi cztery skradzione samochody, broń i amunicję. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu a ich postępowaniem zajmie się teraz sąd.

W miniony wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zostali powiadomieni o kradzieży audi i golfa z jednej z posesji na terenie gminy Płaska. Augustowscy kryminalni ustalili, że pojazdy mogą znajdować się na terenie gminy Giby. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Funkcjonariusze augustowskiej jednostki wspólnie z mundurowymi z Sejn i Suwałk oraz funkcjonariuszami miejscowej placówki Straży Granicznej na jednej z działek w gminie Giby znaleźli skradzione auta. Ponadto na działce znajdowały się dwa dostawcze volkswageny oraz motocykl - skradzione na terenie Niemiec, dwa motorowery, rower o napędzie elektrycznym, ciągnikowe wały przekazu mocy oraz rowery i narzędzia mogące pochodzić z przestępstw. W wyniku dalszych czynności znaleziono także dwie jednostki broni palnej oraz ponad 100 sztuk amunicji różnego kalibru. W związku ze sprawą zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 27 do 50 lat. Policjanci ustalają szczegóły dotyczące ich przestępczej działalności. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl