Spotkanie z dziećmi ze szkoły w Płaskiej i Gruszkach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z dziećmi ze szkoły w Płaskiej i Gruszkach

Data publikacji 14.06.2015

Policjanci z Augustowa w ramach działań „Bezpieczne wakacje” spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Płaskiej i Gruszkach. Przypominali dzieciom jak bezpiecznie spędzić czas letniego wypoczynku oraz przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową.

W miniony piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie w ramach działań profilaktycznych „bezpieczne wakacje” spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Płaskiej i Gruszkach. Spotkanie było doskonałą okazją do zdobycia karty rowerowej. Po wysłuchaniu prelekcji poświęconej bezpieczeństwu w czasie letniego wypoczynku, uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego. W tej części spotkania dzieci musiały wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze w oparciu o obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Egzaminowani wykazali się znakomitymi umiejętnościami jazdy jednośladem oraz znajomością przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl