Wzmożone działania augustowskich policjantów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone działania augustowskich policjantów

Data publikacji 28.06.2015

Trwa pierwszy wakacyjny weekend. Augustowscy policjanci jak co roku będą przez cały okres letniego wypoczynku intensywnie pełnić służbę, podczas której będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających oraz mieszkańców miasta.

Rozpoczęły się wakacje. Augustowscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem zarówno mieszkańców, jak i turystów powiat augustowski. Na drogach funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a także na motocyklach sprawdzają czy kierujący poruszają się  zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Pamiętajmy, że nadal najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość i brawura. Jedźmy więc ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze i ograniczeń.  Wybierając się w dłuższą podróż nie zapominajmy o starannym przygotowaniu pojazdu i zaplanowaniu trasy przejazdu z uwzględnieniem postojów przeznaczonych na wypoczynek. Funkcjonariusze w okresie wakacyjnym czuwają także na wodach i terenach przywodnych dbając o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających. Mundurowi kontrolują strzeżone i niestrzeżone kąpieliska.

Te wzmożone działania prowadzone w okresie letniego wypoczynku mają na celu, aby wolny, wakacyjny czas zarówno dla mieszkańców, jak i turystów minął bezpiecznie i spokojnie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl