Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali największą w tym roku, ujawnioną na Podlasiu leśną plantację konopi

Data publikacji 20.07.2015

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku i Powiatowej w Augustowie zlikwidowali największą w tym roku, ujawnioną na Podlasiu leśną plantację konopi. W ręce mundurowych wpadło przeszło 170 krzaków tej rośliny. W związku z tym na miejscu zatrzymany został zaskoczony na pielęgnacji roślin 45-latek.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Białymstoku wspólnie z kryminalnymi z KPP w Augustowie w miniony piątek późnym wieczorem w dolinie rzeki Rospuda w gminie Nowinka odnaleźli plantację konopi zlokalizowaną na podmokłym, leśnym terenie. Z wcześniejszych ustaleń mundurowych wynikało, że w tym rejonie najprawdopodobniej uprawiane są takie rośliny. Plantacja złożona była z 171 rosnących w doniczkach roślin konopi w różnej fazie wzrostu o wysokości od 25 do 185 cm. Wstępne badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Na miejscu w trakcie pielęgnacji roślin  (obrywania zeschłych liści) mundurowi zaskoczyli 45-letniego mieszkańca jednej z pobliskich miejscowości, który już w przeszłości był karany za narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W wyniku przeszukania jego domu i piwnicy policjanci dodatkowo odnaleźli i zabezpieczyli doniczkę z dwoma sadzonkami konopi, foliową torebkę i pojemnik z suszem roślinnym o łącznej wadze przeszło 4 gramów. Również w tym przypadku badanie narkotesterem wskazało, że jest to marihuana. Teraz o dalszym losie 45-latka zadecyduje prokurator.

Za uprawę znacznych ilości konopi ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do lat 8.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl