Nieodpowiedzialna wyprawa rowerem wodnym - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialna wyprawa rowerem wodnym

Data publikacji 20.07.2015

Augustowscy policjanci wspólnie ze strażakami szukali pięciu mieszkańców miasta, którzy mimo późnej pory i nadchodzącej burzy nie wracali rowerem wodnym do wypożyczalni. Wyprawa zakończyła się zatrzymaniem dwóch z nich w policyjnej izbie zatrzymań. Dwaj kolejni zostali ukarani 500 –złotowymi mandatami karnymi.

Minionej niedzieli przed godziną 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o mężczyźnie, który przed godziną 19.00 wypożyczył rower wodny. Ze zgłoszenia wynikało, że 27 – letni mieszkaniec Augustowa wspólnie ze swoimi czterema kolegami wypłynął na jezioro Sajno i mimo późnej pory i nadchodzącej burzy nie wracał do wypożyczalni. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyźni znajdują się w okolicy miejscowości Białobrzegi i powrót do ośrodka może im zająć około godziny czasu. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że pływający rowerem wodnym mogą być nietrzeźwi. Ponieważ było już po zmierzchu i nadciągała burza, policjanci zdecydowali rozpocząć poszukiwania mężczyzn. Na miejsce z pomocą przybyła załoga Straży Pożarnej, która przy wykorzystaniu swojej łodzi służbowej wspólnie z policjantami przeszukiwała akwen. Po jakimś czasie do brzegu dopłynęło pięciu mieszkańców Augustowa, w wieku od 24 - 27 lat, którzy oświadczyli, że zgubili się i nie byli w stanie wrócić do wypożyczalni o wyznaczonej porze. W wyniku dalszych czynności okazało się, że trzej młodzi mężczyźni są pijani. Badanie alkomatem wykazało w ich organizmach od 1,2 do 1,8 promila alkoholu. W wyniku kontroli osobistej u dwóch z nich funkcjonariusze znaleźli torebki z zielonym suszem, które po zbadaniu narkotesterem okazały się marihuaną. W rezultacie wyprawa rowerem wodnym zakończyła się ukaraniem dwóch mężczyzn 500 złotowymi mandatami karnymi. 25 - latek został ukarany za prowadzenie roweru wodnego w stanie nietrzeźwości, natomiast 27 – letni augustowianin za odmowę okazania dokumentu tożsamości umundurowanemu funkcjonariuszowi. 24 - letni i o rok od niego starszy kolega zostali umieszczeni w policyjnej izbie zatrzymań w związku z posiadaniem środków odurzających. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl