Pijany na skuterze wodnym - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany na skuterze wodnym

Data publikacji 03.08.2015

Policjanci pełniący służbę na augustowskich jeziorach zatrzymali nietrzeźwego, który kierował skuterem wodnym. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj policjanci patrolujący augustowskie jeziora zauważyli skuter wodny, którego sternik wpłynął na akwen objęty zakazem. Funkcjonariusze postanowili skontrolować motorowodniaka i przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego dali mu znak do zatrzymania się. Sternik na widok policyjnej motorówki zaczął uciekać. Po kilkuminutowym pościgu na jeziorze Necko, policjanci zatrzymali uciekający skuter. Okazało się, że kierujący nim 23–letni mieszkaniec województwa mazowieckiego jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za swoje postepowanie odpowie przed sądem.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl