Śmiertelne potrącenie pieszego - policjanci apelują - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego - policjanci apelują

Data publikacji 21.08.2015

Augustowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej. 57-letni mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy marki Volvo, którym kierował 44-latek. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu.

Wczoraj, po godzinie 22.00 dyżurny augustowskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na krajowej 8, w miejscowości Osowy Grąd. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że 44-letni kierowca volvo z naczepą jadąc w kierunku Augustowa uderzył lewym przednim narożnikiem kabiny - pieszego. Pieszy w chwili zdarzenia znajdował się na nieoświetlonym odcinku drogi i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 57-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Sztabin) zmarł na miejscu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku ustalają augustowscy policjanci.

Podlaska policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych. Noszenie odblasków przez pieszych ma bezpośredni wpływ na stan bezpieczeństwa ich samych oraz innych użytkowników drogi. Jeżeli osoba nie posiada typowych elementów odblaskowych powinna po zmroku zaopatrzyć się w latarkę i nosić ubranie koloru jasnego. Pamiętajmy, że praw fizyki nie da się oszukać. Nie ma takiego pojazdu, który rozpędzony zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja, hamowanie. I to właśnie one mają największy wpływ na możliwość przeżycia pieszego w konfrontacji z samochodem, czy motocyklem. Nasze szanse jako pieszych znacznie wzrastają, gdy jesteśmy dobrze widoczni i posiadamy odblaski.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl