Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci i celnicy zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci z Augustowa we współpracy z celnikami zlikwidowali linię do produkcji krajanki tytoniowej. Mundurowi zabezpieczyli przy tym ponad 230 kg suszu tytoniowego, prawie 25 kg tytoniu gotowego do zrobienia papierosów oraz ręczną maszynę do ich produkcji. Straty Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego oszacowano na nie mniej niż 125 tysięcy złotych.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Augustowie ustalili, że na jednej z posesji w gminie Nowinka znajdują się urządzenia do nielegalnej produkcji papierosów oraz wykorzystywany do tego tytoń. Kiedy we wtorek augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej wkroczyli do wytypowanego domu okazało się, że informacja się potwierdziła. Na poddaszu budynku mundurowi znaleźli kompletną linię do produkcji krajanki tytoniowej domowym sposobem, ponad 230 kg suszu tytoniowego w różnej fazie rozdrabniania oraz prawie 25 kg gotowego do produkcji papierosów tytoniu. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 100 sztuk już wytworzonych papierosów oraz ręczną maszynę do ich produkcji. Wstępne ustalenia wskazują, że straty Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego wynoszą nie mniej niż 125 tysięcy złotych. Mundurowi podejrzewają, że związek z tym nielegalnym procederem może mieć 39-letni mieszkaniec tej posesji. Mężczyzna został już przesłuchany. Teraz augustowscy funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszelkie okoliczności związane z tą sprawą.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl