By droga do szkoły była bezpieczna - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

By droga do szkoły była bezpieczna

Data publikacji 01.09.2015

Rozpoczęły się ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Augustowscy policjanci wzięli udział w inauguracji roku szkolnego.

Równolegle z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mając na względzie bezpieczeństwo najmłodszych uczniów mundurowi zapowiedzieli swój udział w lekcjach dotyczących wychowania komunikacyjnego w okresie roku szkolnego. Nad bezpieczeństwem uczniów zmierzających na rozpoczęcie roku szkolnego, w rejonach szkół oraz na ruchliwych skrzyżowaniach w mieście czuwali funkcjonariusze. Mundurowi wzięli także udział w inauguracji roku szkolnego gdzie odczytali, Apel Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji skierowany do rodziców, uczniów oraz grona pedagogicznego.

Apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i zachowanie szczególnych środków ostrożności, szczególnie w rejonie szkół. Pamiętajmy, że reakcje dzieci na drodze nie zawsze są przewidywalne, a to w połączeniu z nadmierną prędkością rozwijaną przez kierowców może doprowadzić do tragedii.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl