Bezpieczna Droga do Szkoły - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Droga do Szkoły

Data publikacji 20.09.2015

Augustowscy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami szkół i przedszkoli. W minionym tygodniu odwiedzili uczniów ze szkoły w Sztabinie, z Przedszkola nr 1 w Augustowie oraz z Zespołu Szkół Specjalnych.

Spotkania edukacyjne z młodzieżą, to jeden z elementów działań profilaktycznych „Bezpieczna Droga do Szkoły. W minionym tygodniu augustowscy mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sztabinie, milusińskimi z Przedszkola nr 1 w Augustowie oraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. W trakcie swoich wizyt mundurowi rozmawiali z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które są narażeni podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i domu. Funkcjonariusze przypominali słuchaczom o obowiązku używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym oraz zachęcali do noszenia ich także w podczas poruszania się terenie zabudowanym. Podczas spotkań z najmłodszymi prelegenci wykorzystywali elementy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznać i przyswoić podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zestaw został sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego  w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl