Kolejny miesiąc działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny miesiąc działań „Bezpieczna Droga do Szkoły”

Data publikacji 04.10.2015

Kontrole autobusów przewożących dzieci, monitorowanie ciągów komunikacyjnych, którymi przemieszczają się dzieci i młodzież szkolna, a także spotkania z uczniami i prelekcje o bezpieczeństwie, to wybrane elementy działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” realizowanych przez augustowskich policjantów.

Rozpoczął się kolejny miesiąc działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły”. To okres w którym funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagą na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi patrolują ciągi komunikacyjne, którymi dzieci przemierzają codzienną drogę do szkoły oraz pełnią służbę w rejonach szkół w czasie wzmożonego ruchu. Działania ukierunkowane są także na kontrole pojazdów, tzw. „gimbusów”, którymi dzieci dowożone są do szkół na terenie gmin. W tym okresie mundurowi również baczniej przyglądają się kierowcom samochodów. Policjanci kontrolują czy przewożący swoje pociechy w odpowiedni sposób dbają o ich bezpieczeństwo i czy używają fotelików. Jednym z elementów działań są również spotkania edukacyjne z uczniami szkół i przedszkoli. W minionym tygodniu mundurowi spotkali się z dziećmi ze szkoły Podstawowej i przedszkolakami ze Szkoły w Janówce, odwiedzili uczniów z Tajna Starego oraz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Augustowie. W trakcie swoich wizyt mundurowi rozmawiali z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl