Zatrudniał do pracy na budowie? - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrudniał do pracy na budowie?

Data publikacji 08.04.2014

Zatrudniał do pracy na budowie? Policjanci zatrzymali 26 - letniego mieszkańca Ełku, który podając się za właściciela firmy ogólnobudowlanej wyłudzał pieniądze. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Policjanci poszukują osób, które mogły stać się ofiarą oszusta.

Augustowscy policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Ełku podającego się za właściciela jednej z firm ogólnobudowlanych. Ełczanin za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczonych w prasie lokalnej poszukiwał mężczyzn, którym oferował zatrudnienie przy pracach na budowie. 26 – latek zawierał z zainteresowanymi pracą mężczyznami umowy zlecenie, przy czym pobierał od nich pieniądze, w kwocie od 50 do 100 złotych. Rzekomy właściciel firmy tłumaczył budowlańcom, że gotówka jest mu potrzebna do uzyskania zaświadczeń lekarskich umożliwiających podjęcie pracy. Po uzyskaniu należności kontakt z mężczyzną się urywał. W ten sposób jego ofiarą padło 8 mężczyzn, z których 6 przekazało mu pieniądze na łączną kwotę wynoszącą ponad 500 złotych.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że w grudniu minionego roku, ten sam mężczyzna wziął od dwóch mieszkanek gminy Augustów laptop i router. Obydwa przedmioty miały zostać przez niego naprawione i zwrócone właścicielkom. W rezultacie Ełczanin sprzedał je w lombardzie, w wyniku czego kobiety poniosły straty na łączną kwotę przekraczającą 1000 złotych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał 10 prokuratorskich zarzutów oszustwa do których się przyznał. 4 kwietnia 204 roku decyzją Sądu Rejonowego w Augustowie został tymczasowo aresztowany.

Augustowscy Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zaistniałych zdarzeń oraz poszukują osób, które mogły stać się ofiarą oszustwa dokonanego przez w/w mężczyznę.Osoby pokrzywdzone przestępstwem proszone są o kontakt z prowadzącą postępowanie asp. szt. Anną Kozłowską w budynku Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, przy ul. Brzostowskiego 6,  pok. 212, tel. 87 643 93 04.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl