Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki uczciwemu znalazcy i kierowcy autobusu portfel wrócił do właściciela

Data publikacji 29.10.2015

Augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela. Jak się później okazało portfel został zgubiony. Dzięki uczciwym ludziom zguba wróciła do właściciela.

Wczoraj po południu do policjantów pełniących służbę w centrum Augustowa zgłosiła się pasażerka autobusu rejsowego. Kobieta po wyjściu z autobusu zorientowała się, że brakuje jej portfela  z zawartością pieniędzy i dokumentów. 21 - latka podejrzewała, że mogła zostać okradziona w autobusie, który pojechał w dalszą drogę do Białegostoku. Mundurowi przekazali informację dyżurnemu augustowskiej komendy, który powiadomił o zdarzeniu białostockich policjantów. Jakiś czas później funkcjonariusze zauważyli wskazany autobus na dworcu w Białymstoku. W rozmowie z kierowcą ustalili, że w czasie podróży zgłosił się do niego jeden z pasażerów, który przekazał mu znaleziony w autobusie portfel. Dalsze ustalenia wskazywały, że pasażerka najprawdopodobniej zgubiła portfel, ponieważ znajdowały się pieniądze oraz dokumenty. Kierowca autobusu, który jechał w drogę powrotną do Augustowa zobowiązał się przekazać zgubę właścicielce.

Policjanci apelują do podróżujących o zwrócenie większej uwagi na swój bagaż oraz przedmioty osobiste. Okres nadchodzącego Święta Zmarłych, który wiąże się ze wzmożonym ruchem, tłokiem w środkach komunikacji miejskiej może być wykorzystany przez amatorów cudzej własności. W przypadku zagubienia naszych przedmiotów osobistych nie zawsze też możemy liczyć na uczciwe osoby, tak jak to miało miejsce w opisywanym przypadku. Zadbajmy o to, aby nie stać się ofiarą przestępstwa, pamiętajmy, że to okazja czyni złodzieja. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy natychmiast Policję - dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl