Po wymiar kary uciekł do sądu - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po wymiar kary uciekł do sądu

Data publikacji 17.11.2015

Augustowscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Augustów, który jest podejrzany o kradzież. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po południu augustowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który ukrył się w budynku sądu przed goniącym go mieszkańcem miasta. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że poprzedniego dnia mieszkaniec gminy Augustów dokonał kradzieży dwóch felg aluminiowych wraz z oponami z jednej posesji w mieście. Dalsze ustalenia mundurowych wskazywały, że kolejnego dnia mężczyzna przyszedł po kolejne dwie sztuki, lecz został spłoszony przez właściciela, który zaczął go gonić. Po kilkuset metrowej ucieczce mężczyzna szukał schronienia w budynku Sądu Rejonowego w Augustowie, gdzie został zatrzymany przez właściciela. Po zbadaniu alkomatem okazało się, uciekinier miał blisko promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy oraz odzyskali skradzione mienie. Mężczyzna za swoje postepowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl