UWAGA NA OSZUSTÓW!!! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA NA OSZUSTÓW!!!

Data publikacji 18.11.2015

Augustowscy policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy pod różnymi pretekstami wchodzą do mieszkań i okradają domowników. Osoby te wykorzystują ufność i chwilową nieuwagę zwłaszcza starszych osób, a następnie je okradają.

W miniony poniedziałek policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu 83 – letniej mieszkanki miasta. Z ustaleń mundurowych wynika, że staruszka wpuściła do mieszkania kobietę, która oświadczyła, że jest pracownikiem opieki społecznej. Po jej wizycie okazało się, że w mieszkaniu brakuje znacznej kwoty pieniędzy. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz poszukują kobiety podejrzanej o kradzież gotówki.

Policjanci przypominają. Aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, pukających do naszych drzwi. Apelujemy również do wszystkich, którzy opiekują się starszymi osobami, aby uczulali swoich podopiecznych na tego typu zdarzenia. NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl