Nielegalny tytoń - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń

Data publikacji 24.11.2015

W wyniku wspólnych działań augustowscy policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej zabezpieczyli w samochodzie i miejscu zamieszkania 52-latka łącznie 13 kg nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego to prawie 10 tysięcy złotych.

Wczoraj po południu augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali do kontroli opla jadącego ulicą Wojska Polskiego w Augustowie. Podczas sprawdzania samochodu mundurowi znaleźli w jego bagażniku 10 kg suszu tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponadto w toku dalszych czynności, podczas przeszukania miejsca zamieszkania siedzącego za kierownicą auta 52-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo kolejne 3 kg nielegalnego tytoniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty nielegalnego posiadania wyrobów akcyzowych, do których się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Wstępne ustalenia wskazują, że suma strat, na jakie mógł w ten sposób zostać narażony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych należności podatkowych to blisko 10 tysięcy złotych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl