Augustowscy policjanci przypominają o odblaskach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci przypominają o odblaskach

Data publikacji 04.12.2015

Policjanci z augustowskiej „drogówki” prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100 złotowy mandat karny.

Augustowscy policjanci cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi augustowskiej „drogówki” codziennie patrolują drogi gminne i powiatowe, po których mogą poruszać się piesi bez wymaganych elementów odblaskowych. Policjanci przypominają im o obowiązku posiadania odblasków oraz w niektórych przypadkach wręczają elementy odblaskowe. W bieżącym tygodniu nie obyło się również bez mandatów karnych.

Augustowscy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 roku pieszy poruszający się poza obszarem zabudowany, po zmierzchu ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100 złotowy mandat karny.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl