Nie zapominajmy o odblaskach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zapominajmy o odblaskach

Data publikacji 23.12.2015

Augustowscy policjanci przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych. Wyposażony w nie pieszy jest widoczny nawet ze 150 metrów. Osoba bez odblasków może być dopiero zauważona z odległości 30 metrów. Czasem to zbyt mało aby uniknąć potrącenia.

Augustowscy policjanci patrolujący drogi gminne i powiatowe coraz częściej spotykają osoby wyposażone w elementy odblaskowe. Niestety wśród napotkanych znajdują się też piesi, którzy zapominają o obowiązku ich używania. Policjanci przypominają im o konieczności posiadania odblasków, a w niektórych przypadkach nakładają mandaty karne za ich brak. Działania prowadzone przez augustowskich mundurowych ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Po zmroku, na nieoświetlonej drodze, kierowcy samochodów widzą przede wszystkim silne światła pojazdów jadących z przeciwnego kierunku i białe linie wytyczające pasy ruchu. Tonące w mroku sylwetki pieszych i rowerzystów dostrzegane są                w ostatniej chwili, zazwyczaj z odległości 20-30 metrów. Dzięki elementom odblaskowym kierowca jest w stanie zauważyć pieszego już z odległości 130-150 metrów. Niejednokrotnie te dodatkowe metry mogą przyczynić się do uratowania życia pieszemu. Bądźmy bezpieczni, nośmy odblaski!!!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl