Policjanci na Uniwersytecie III Wieku - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Uniwersytecie III Wieku

Data publikacji 08.01.2016

Augustowscy Policjanci odwiedzili augustowskich „studentów” III wieku. Słuchacze wysłuchali prelekcji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o sposobach unikania oszustw popełnianych na szkodę seniorów.

Wczoraj augustowscy policjanci skorzystali z zaproszenia słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Augustowie. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli jego uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachęcali do używania elementów odblaskowych w terenie zabudowanym oraz przypomnieli o obowiązku posiadania ich poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Głównym tematem spotkania była jednak tematyka związana ze sposobami unikania oszustw popełnianych na szkodę seniorów. Funkcjonariusze przedstawili metody jakimi posługują się sprawcy oszustw i omówili przykłady wyłudzeń pieniędzy „na wnuczka”, ‘na kuzyna”, „na policjanta” oraz inne. Policjanci przypominali, że sprawcy tego typu przestępstw najczęściej kontaktują się z ofiarami telefonicznie, podając się za wnuka, czy innego członka rodziny, który nagle potrzebuje gotówki. Mundurowi prosili „studentów” aby nie ulegali presji rozmówcy oraz apelowali aby nie podejmowali nagłych decyzji finansowych. Apelowali, aby o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy informować Policję.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl