Uwaga na oszustów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów

Data publikacji 19.02.2016

Wczoraj na terenie Augustowa doszło do próby wyłudzenia pieniędzy. Augustowscy policjanci ostrzegają przed oszustwami na tzw. wnuczka.

Wczoraj augustowscy policjanci zostali o próbie wyłudzenia pieniędzy. Nieznany sprawca podał się za członka rodziny przypadkowo wybranej osoby i próbował pożyczyć znaczną kwotę pieniędzy. Szczęśliwie wytypowana osoba nie dała się nabrać na wymyśloną historię i powiadomiła mundurowych.

Augustowscy policjanci apelują o ostrożność i rozsądek. Pamiętajmy wyobraźnia oszustów nie zna granic, prześcigają się oni w sposobach działania. Wymyślają ciągle nowe historie, które pozwalają im wyłudzać pieniądze. Pamiętajmy aby w przypadku telefonów, zwłaszcza od członków rodziny, z którymi nie utrzymywaliśmy kontaktu od dłuższego czasu, każdą taką informację zweryfikować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności rozmówcy za każdym razem należy powiadomić Policję. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstw pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Nie podejmujmy pochopnych decyzji finansowych. Apelujemy również do wszystkich, którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych, samotnych ludzi, bądź mają takie osoby w rodzinie, aby uprzedzić je technikach działania jakimi posługują się oszuści.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl