Odnaleziony w lesie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziony w lesie

Data publikacji 03.07.2012

Mężczyzna zabłądził w lesie i zadzwonił po pomoc na Policję. Dzięki współpracy Policji ze służbami leśnymi kilkanaście minut później został odnaleziony.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 10.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatelefonował mężczyzna z prośbą o pomoc. Z jego relacji wynikało, że rano wyszedł na grzyby i zabłądził w lesie. W rozmowie dyżurny ustalił, że grzybiarz znajduje się w lesie pomiędzy miejscowościami Przewięź i Serwy, z jego relacji wynikało, że prosi o pomoc w odnalezieniu drogi powrotnej ponieważ nadciąga burza. Funkcjonariusz polecił odnaleźć mu słupek z numerem oddziału leśnego, odczytać numer i zaczekać przy nim. Następnie dyżurny powiadomił o fakcie funkcjonariuszy Straży Leśnej. Kilkanaście minut później, mężczyzna został odnaleziony przez leśniczego.

W tego typu sytuacjach warto mieć przy sobie telefon komórkowy z naładowaną baterią, wówczas w razie potrzeby łatwiej nam będzie wezwać pomoc. Zanim jednak to uczynimy należy spróbować odnaleźć słupek z numerem oddziału leśnego. Dzięki temu ustalenie naszego położenia będzie łatwiejsze.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl