Działania "Bezpieczny Przejazd" w powiecie augustowskim - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Bezpieczny Przejazd" w powiecie augustowskim

Data publikacji 17.03.2016

Augustowscy policjanci prowadzili wczoraj działania „Bezpieczny przejazd”. Funkcjonariusze nadzorowali rejony przejazdów kolejowych w powiecie i obserwowali zachowania kierowców. W niektórych przypadkach nie obyło się bez mandatów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie prowadzili wczoraj działania „Bezpieczny przejazd”. Celem przedsięwzięcia było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusze objęli nadzorem wybrane przejazdy kolejowe w powiecie augustowskim i obserwowali zachowania kierowców podczas zbliżania się do nich i przejeżdżania przez nie. Mundurowi także poświęcili swoją uwagę pieszym, którzy nie stosują się do zakazu chodzenia po torowisku oraz wchodzą na nie, po mimo opuszczonych zapór. Szczególną uwagę, mundurowi poświęcili jednak kierowcom, którzy lekceważą znak „STOP”. Podczas wczorajszych działań czterech kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi właśnie w związku z niestosowaniem się do tego znaku. Funkcjonariusze sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz oznakowanie i stan urządzeń zabezpieczających na przejazdach kolejowych. Działania będą kontynuowane.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl