Kolizje z promilami i nietrzeźwi na drogach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizje z promilami i nietrzeźwi na drogach

Data publikacji 22.04.2014

Czterej mieszkańcy powiatu augustowskiego odpowiedzą przed sądem. Jeden z nich uderzył cinquecento w drzewo mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zaistniałych sytuacji.

W minioną sobotę, tuż przed godziną 19.00 augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie, który uderzył w ogrodzenie posesji. Do zdarzenia doszło w miejscowości Krasne w gminie Lipsk. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że jadący oplem 23 – letni mieszkaniec gminy Lipsk stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bramę wjazdową jednej z posesji. W wyniku zdarzenia 23 – latek nie doznał obrażeń ciała. W celu ustalenia stanu trzeźwości porano mu krew do analizy. O kolejnym zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierowcy policjanci zostali poinformowani przed godziną 20.00 w niedzielę wielkanocną. Do zdarzenia doszło w miejscowości Pruska, w gminie Bargłów Kościelny. Na miejscu zdarzenia Policjanci ustalili, że jadący cinquecento 30 – letni mieszkaniec gminy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Podczas świątecznego weekendu augustowscy policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierujących. To jadący golfem 18 - latek i 22- letni kierowca audi. Zarówno u jednego, jak i u drugiego kierowcy badanie alkomatem wykazało blisko 1,14 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 18 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W pozostałych przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawo jazdy za pokwitowaniem. Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl