Działania bezpieczna ósemka - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania bezpieczna ósemka

Data publikacji 01.04.2016

Trwają działania „Bezpieczna ósemka”. Patrole ruchu drogowego z kilku jednostek Policji patrolują drogę krajową nr 8 i kontrolują przemierzające drogą pojazdy. W przypadku naruszeń przepisów stosują wobec kierowców przewidziane prawem środki represji.

Na drodze krajowej nr 8, trwają działania bezpieczna ósemka. W przedsięwzięciu biorą udział funkcjonariusze z jednostek, przez których teren przebiega ciąg drogi krajowej nr 8. Działania służą poprawie bezpieczeństwa podróżujących trasą oraz ograniczeniu wypadków i kolizji drogowych na tej intensywnie uczęszczanej drodze. Policjanci biorący udział w działaniach, kontrolują prędkość z jaką poruszają się pojazdy, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w miejscach krzyżowania się krajowej ósemki z drogami powiatowymi i miejskimi, mundurowi dodatkowo nadzorują te rejony w ramach działań „błysk”. W bieżącym miesiącu augustowscy policjanci skontrolowali ponad 500 aut i nałożyli blisko 300 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. 38 kierowców zostało ukaranych w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Wzmożone policyjne patrole będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego przemierzających „ósemkę”.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl