Kolejni uratowani żeglarze - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni uratowani żeglarze

Data publikacji 22.07.2012

Mundurowi z Augustowa uratowali na jeziorze Necko pięć osób z wywróconej żaglówki. Wystraszeni i wyziębieni rozbitkowie na policyjnej łodzi bezpiecznie trafili na brzeg. Funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

Wczoraj po południu mundurowi z patrolu wodnego augustowskiej Policji pełnili służbę na okolicznych jeziorach. Tuż przed godziną 16.00 policjanci zostali powiadomieni o wywróconej łodzi na jeziorze Necko. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli we wskazane miejsce na wysokości miejscowości Ślepsk. Tam okazało się, że przy wywróconej do góry dnem żaglówce pływa pięć wystraszonych i wyziębionych osób, które kurczowo trzymały się tonącej jednostki. Mundurowi wciągnęli na pokład policyjnej motorówki dwie kobiety i trzech mężczyzn. Następnie postawili jacht w pozycji pionowej i odholowali go ze szlaku żeglownego do brzegu. Na szczęście okazało się, że nikomu nic się nie stało.

Policjanci z Augustowa apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, bądź przecenianie swoich umiejętności nie zawsze ma szczęśliwy finał, jak w tym przypadku. Ceną za lekkomyślność może być zdrowie, a nawet życie nasze, bądź osób z nami przebywających.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl