Obchody Święta Policji w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Augustowie

Data publikacji 04.08.2012

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odbyły się obchody Święta Policji. Z tej okazji 36 augustowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie policyjne, a pięciu otrzymało odznaczenia Zasłużony Policjant.

Polska Policja istnieje już 93 lata. Wczoraj augustowscy policjanci obchodzili swoje święto. Już tradycyjnie obchody rozpoczęły się mszą dziękczynną, celebrowaną przez kapelana augustowskiej Policji Ks. Stanisława Wrońskiego. Następnie mundurowi wzięli udział w uroczystej odprawie podczas której otrzymali, awanse i wyróżnienia. Z okazji Święta Policji w augustowskiej komendzie awansowało 36 funkcjonariuszy, w tym jeden w korpusie oficerów młodszych Policji. Minister Spraw Wewnętrznych wyróżnił Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”, a czterech funkcjonariuszy brązową odznaką „Zasłużony policjant”. W obecności zaproszonych gości funkcjonariusze odebrali akty nominacji na wyższe stopnie policyjne od Pierwszego Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Adama Petelskiego oraz od Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie mł. insp. Krzysztofa Budzińskiego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl