Motocykle z augustowskiej drogówki na „Bezpiecznej ósemce” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Motocykle z augustowskiej drogówki na „Bezpiecznej ósemce”

Data publikacji 27.04.2016

Trwają działania „Bezpieczna ósemka”. Patrole ruchu drogowego z kilku jednostek Policji patrolują drogę krajową nr 8 i kontrolują przemierzające nią pojazdy. Wraz z pojawieniem się na drogach motocykli, mundurowi z augustowskiej drogówki wykorzystują do działań także motocykle.

Na drodze krajowej nr 8, trwają działania bezpieczna ósemka. W przedsięwzięciu biorą udział funkcjonariusze z jednostek, przez których teren przebiega ciąg drogi krajowej nr 8. Działania służą poprawie bezpieczeństwa podróżujących trasą oraz ograniczeniu wypadków i kolizji drogowych na tej intensywnie uczęszczanej drodze. Policjanci biorący udział w działaniach, kontrolują prędkość z jaką poruszają się pojazdy, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Do działań wykorzystywane są radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane. W związku z pojawieniem się na drogach motocykli, augustowscy policjanci prowadzili działania także z wykorzystaniem policyjnych jednośladów. W bieżącym miesiącu funkcjonariusze skontrolowali blisko 480 aut i nałożyli ponad 260 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. 6 kierowców zostało ukaranych w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Wzmożone policyjne patrole będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego przemierzających „ósemkę”.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl