Utonął wędkarz - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Utonął wędkarz

Data publikacji 31.08.2012

Wczoraj w miejscowości Przewięź na jeziorze Studzieniczne utonął 72 – letni wędkarz. Augustowscy policjanci ustalają szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Wczoraj kilka minut po godzinie 13.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o przewróconej łódce na jeziorze Studzieniczne w miejscowości Przewięź. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali wywróconą łódkę oraz kobietę i mężczyznę, którzy na brzegu reanimowali 72 – latka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wypadł z łódki podczas łowienia ryb. Zdarzenie widziała będąca na brzegu kobieta, która pierwsza ruszyła na ratunek. Niestety okazało się, że samodzielnie nie zdoła odwrócić łódki więc pobiegła po pomoc i zatelefonowała na policję. Z pomocą przybył będący niedaleko mężczyzna, z który pomógł wydobyć wędkarza z wody i rozpoczął reanimację. Po chwili na miejscu byli policjanci, którzy przejęli akcję reanimacyjną od mężczyzny, następnie pomogli im strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego. Niestety mimo wysiłków ratowników 72 – letni mieszkaniec Różanegostoku nie przeżył. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl