Policjanci na Dniu Ratownictwa Medycznego w ACE - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Dniu Ratownictwa Medycznego w ACE

Augustowscy policjanci skorzystali z zaproszenia organizatorów Dnia Ratownictwa Medycznego. Mundurowi realizowali czynności na miejscu symulacji wypadku drogowego oraz rozmawiali ze zgromadzonymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dziś w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie odbył się dzień ratownictwa medycznego. W przedsięwzięciu brali udział studenci Ratownictwa Medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, Strażacy oraz Policjanci. Jednym z elementów zajęć edukacyjnych było przedstawienie współdziałania służb ratunkowych i Policji podczas realizacji czynności na miejscu zaistnienia wypadku komunikacyjnego. Ratownicy Medyczni, Strażacy oraz Policjanci przedstawiali uczniom sposób prowadzenia swoich działań na miejscu inscenizowanego zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku którego trzy osoby odniosły obrażenia ciała. Pokaz zakończył się  prelekcją profilaktyczną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przedstawiali zgromadzonym główne przyczyny powstawania wypadków drogowych oraz apelowali do młodych kierowców o rozważną jazdę oraz o unikanie brawury podczas jazdy samochodem. W czasie swojego wystąpienia przypominali również pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl