Spotkanie Policjantów z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie Policjantów z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży

Augustowscy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy będą pomagać pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży. Podczas szkolenia funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i radzili jak postępować w sytuacji zagrożenia.

W miniony poniedziałek w Parafii pw. Świętej Rodziny w Augustowie odbyło się spotkanie z wolontariuszami, którzy będą pomagać pielgrzymom przybyłym na Światowe Dni Młodzieży. W trakcie spotkania funkcjonariusze omówili z uczestnikami najważniejsze zasady postępowania, które pozwolą zarówno wolontariuszom, jak i przybyłym pielgrzymom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń. Mundurowi między innymi poruszali zagadnienia związane z zachowaniem osób w tłumie, omówili zasady postępowania w przypadku wybuchu paniki, przypominali o sposobach informowania służb ratunkowych o ewentualnym zagrożeniu. Podczas spotkania omówili również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podstawowe zasady postępowania przez wolontariuszy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl