Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 12.09.2012

Trwają działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań mundurowi spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół oraz przedszkoli i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie.

Trwają działania „bezpieczna droga do szkoły”. Przedsięwzięcie poświęcone jest zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podczas drogi do szkoły. Jednym z elementów działań są cykliczne spotkania z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz przedszkoli. W ramach działań dzisiaj augustowscy policjanci odwiedzili sześciolatków z Przedszkola Nr 2 w Augustowie. Podczas spotkania mundurowi zaprezentowali najmłodszym wizerunek policjanta oraz wyposażenie używane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Następnie przypomnieli dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz zachowania, które pomogą zapewnić im bezpieczeństwo. Podczas spotkania policjanci rozmawiali także o sposobie postępowania w przypadku ataku groźnego psa oraz kontaktu z osobą obcą. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały maskotki pancernika, który jest symbolem bezpiecznego podróżowania i będzie przypominał o konieczności jazdy w foteliku ochronnym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl