Bezpieczne wakacje z karta rowerową w Nowince - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje z karta rowerową w Nowince

Augustowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Nowince. W trakcie zajęć mundurowi przypominali jak bezpiecznie spędzać czas podczas nadchodzących wakacji oraz nadzorowali część praktyczną egzaminu na kartę rowerową.

Funkcjonariusze augustowskiej Policji w ramach działań ”Wakacje 2016” spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Nowince. Mundurowi w trakcie zajęć omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, przestrzegali przed zagrożeniami mogącymi wystąpić w czasie letniego wypoczynku oraz mówili w jaki sposób ich unikać. Policjanci apelowali o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą oraz korzystanie z kąpieli pod nadzorem opiekunów oraz w miejscach do tego wyznaczonych i strzeżonych przez ratownika. Dodatkowo, funkcjonariusze wzięli udział w egzaminie praktycznym na kartę rowerową, podczas którego uczniowie mogli wykazać się znajomością przepisów z zakresu ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania policjanci wygłosili prelekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas której przypominali o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszego podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl