Rusza pilotażowy program „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rusza pilotażowy program „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Data publikacji 27.06.2016

Dziś odbyło się spotkanie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Augustowie. Obecni na nim przedstawiciele Policji zaprezentowali zgromadzonym założenia pilotażowego programu interaktywnej „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wzięli dziś udział w posiedzeniu Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. W spotkaniu także uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych inspekcji oraz straży działających na rzecz bezpieczeństwa w powiecie augustowskim. Obecni na posiedzeniu przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Augustowie przedstawili założenia pilotażowego programu interaktywnej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Zgodnie z zapowiedzią Pana Jarosława Zielińskiego, Sekretarza Stanu w MSWiA, pilotażowy program ”Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” ma ruszyć z dniem 1 lipca 2016 roku. Województwo podlaskie jest jednym z trzech wytypowanych do przeprowadzenia testów przedmiotowego projektu. Mieszkańcy będą mogli korzystać z funkcjonalności programu poprzez linki, które w najbliższym czasie zostaną umieszczone na stronach internetowych jednostek Policji oraz jednostek samorządowych. Za pomocą interaktywnej strony obywatele będą mogli przekazywać informacje o zagrożeniach, także anonimowo, występujących w ich okolicy. Następnie policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli. Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej dokuczliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostaną wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.Jednocześnie informujemy mieszkańców, że wskazanie zagrożenia na mapie nie jest tożsame ze zgłoszeniem alarmowym.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl