Bezpieczna Woda 2016 - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Woda 2016

Augustowscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczna Woda 2016”. W wyniku działań 41-letni mieszkaniec powiatu białostockiego stracił patent motorowodny w związku z prowadzeniem łodzi motorowodnej w stanie nietrzeźwości.

W miniony weekend na akwenie jeziora Necko oraz w jego okolicach, augustowscy policjanci prowadzili działania prewencyjne „Bezpieczna woda 2016”. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób korzystających z wypoczynku nad wodą oraz ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku na wodach i terenach przywodnych, a także w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym. Do udziału w działaniach wykorzystano policyjne jednostki pływające, patrole piesze i zmotoryzowane oraz funkcjonariuszy odpowiedzialnych za zadania w zakresie profilaktyki, którzy wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie prowadzili działania profilaktyczno – informacyjne ukierunkowane na uświadamianie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą.

W działaniach uczestniczyły 2 policyjne łodzie, na których służbę pełniło w sumie 4 funkcjonariuszy. Podczas akcji mundurowi wylegitymowali 42 osoby, sprawdzili 37 kąpielisk, skontrolowali stan trzeźwości 18 sterników. Niestety w jednym przypadku kontrola łodzi motorowodnej zakończyła się zatrzymaniem patentu motorowodnego, w związku z kierowaniem łodzią w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem, wykazało u 41 – letniego mieszkańca powiatu białostockiego ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl