Augustowscy policjanci uratowali żeglarza - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci uratowali żeglarza

Data publikacji 28.06.2016

Załoga policyjnej łodzi motorowodnej uratowała 56 – letniego żeglarza. Funkcjonariusze przekazali wyziębionego mężczyznę załodze karetki pogotowia i odholowali łódź do brzegu.

Wczoraj około południa dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o wywróconej łodzi żaglowej na akwenie jeziora Necko. Na miejsce natychmiast została skierowana załoga pełniąca służbę na policyjnej łodzi motorowodnej. Po przybyciu funkcjonariusze zastali wywróconą do góry dnem omegę oraz mężczyznę, który bezskutecznie usiłował wdrapać się na jej kadłub. Funkcjonariusze podjęli żeglarza z wody, umieścili go na pokładzie policyjnej łodzi i użyczyli mu ubrań, z uwagi na fakt, że był mocno wyziębiony. Następnie dostarczyli mężczyznę do brzegu, gdzie czekała na niego załoga Karetki Pogotowia i Straży Pożarnej. W toku wykonywanych czynności okazało się, że pechowym żeglarzem jest 56 – letni obywatel Niemiec, który wypożyczył żaglówkę ze znajdującego się nad jeziorem ośrodka wczasowego. Z uwagi na fakt, że wywrócona łódź znajdowała się na szlaku żeglownym i zagrażała żegludze, funkcjonariusze udzielili pomocy przy holowaniu jej do brzegu.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl