Nielegalni imigranci - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni imigranci

Data publikacji 13.09.2012

Dzięki współpracy augustowskich Policjantów z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymano sześciu obywateli Wietnamu oraz dwóch Rosjan podejrzanych o pomoc w nielegalnym przekroczeniu Granicy Państwa.

Wczoraj przed południem w miejscowości Bargłów Kościelny uwagę policjantów zwrócił zaparkowany mercedes na rosyjskich tablicach rejestracyjnych. Mundurowi podjęli kontrolę auta w którym siedziało trzech obcokrajowców. Chwilę później na parkingu pojawił się kolejny samochód na rosyjskich tablicach rejestracyjnych z dwoma obywatelami Rosji. Policjanci dokonali kontroli pojazdów oraz wezwali na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że trzej mężczyźni są obywatelami Wietnamu i nie posiadają wymaganych dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy oraz pobytu na terytorium Polski. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze Straży Granicznej w miejscowości Barszcze, w godzinach popołudniowych zatrzymali kolejnych trzech nielegalnych imigrantów. Dwaj obywatele Rosji zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o udzielenie pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy Państwa. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez Funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Augustowie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl