Zderzenie z jeleniem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie z jeleniem

Data publikacji 01.10.2012

Augustowscy policjanci zatrzymali 43 – letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Mężczyzna jest podejrzany o odcięcie prawego poroża jeleniowi potrąconemu przez samochód.

W minioną sobotę około godziny 21.30, na trasie relacji Augustów – Suwałki doszło do potrącenia jelenia. Na miejscu funkcjonariusze zastali martwe zwierzę oraz uszkodzony samochód dostawczy. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli, że z miejsca kolizji w kierunku Suwałk odjeżdża osobowy mercedes. Chwilę później mundurowi ustalili, że jeden z pasażerów odjeżdżającego auta prawdopodobnie odciął martwemu zwierzęciu prawe poroże. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i w miejscowości Szczebra zatrzymali auto do kontroli. W trakcie kontroli drogowej podróżujący samochodem 43 – letni mieszkaniec powiatu kieleckiego wydał funkcjonariuszom poroże i przyznał się do jego odcięcia. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. Poroże zostało zabezpieczone, a 43 – latek został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty do których się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. O jego losie zadecyduje sąd. Kierujący, który zderzył się z jeleniem nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl